Frame.lt - fotografuojantiems!

Tilt adapteris, pasidaryk pats!

2012 gegužės 16 Laurynas Mitrulevičius Komentarų: 0

Lietuvoje 3D spausdintuvą rasti tikrausiai nebūtų taip paprasta kaip Amerikoje, bet vis tik įdomus video pasižvalgymui :)

Skaityti daugiau »

Profesionalus apšvietimas portretams už mažą kainą

2012 balandžio 03 Laurynas Mitrulevičius Komentarų: 0

Joe Edelman pasakoja kaip iš fluorescencinių lempų nebrangiai pasidaryti profesionalaus apšvietimo komplektą portreto fotografijai. Keli apšvietimo išdėstymo ir fotografavimo patarimai, bei kaip išvengti lempų migrsėjimo.

Skaityti daugiau »

Kas yra time lapse jau rašėme, čia dar vienas įdomus video kurį kuriant buvo panaudotas savadarbis medinis bėgelis išgauti judančios kameros efektą. Galutinis rezultatas: Apie savadrbį medinį time lapse bėgelį: Plačiau apie viską ir keletas nuotraukų: nuoroda (anglų k.)

Skaityti daugiau »

Nori neįprasto autoportreto?

2012 vasario 09 Laurynas Mitrulevičius Komentarų: 0

Išsamiai paaiškinama kaip nufotografuoti ir sujungti Photoshopu nuotraukas neįprastam autoportretui:

Skaityti daugiau »

Žmonės susikonstravo 4 metrų ilgio WiFi signalo matuoklį/indikatorių, kurio pagalba įgyvendino savo projektą „WiFi ryšio padengiamumas mieste“, fotografuota naudojant piešimo šviesa techniką. Video apie projektą: Daugiau informacijos apie projektą: nuoroda (anglų k.)

Skaityti daugiau »

Reflektorius (atšvaitas) dažniausiai yra naudojamas atspindėti šviesai t.y pakeisti šviesos kryptį. Reflektoriai naudojami tiek fotografuojant natūralaus apšvietimo sąlygomis, tiek studijoje. Ganėtinai nebrangus ir patogus tiek naudoti tiek transportuoti variantas „5in1“ arba lietuviškai penki viename reflektorius, jis susilanksto ir neužima daug vietos, bei turi 5 skirtingus paviršius. Pigesnis variantas būtų pasidaryti pačiam. Dažniausiai pasitaikančios reflektorių spalvos […]

Skaityti daugiau »

Du labai informatyvūs video klipai, kuriuose nuosekliai pasakojama visa knygos viršelio atsiradimo eiga, nuo pačios pradžios – veiksmo scenos statymo ir apšvietimo iki fotografavimo, maketavimo ir galutinio rezultato – atspausdinto viršelio peržiūrai. Pirma dalis: Antra dalis:

Skaityti daugiau »

Kaip išgauti įvairių formų bokeh

2012 sausio 13 Laurynas Mitrulevičius Komentarų: 2

Bokeh – žodis kilęs iš Japonijos reiškiantis sisliejimą. Trumpai tariant bokeh yra ne ryškumo zonoje esantis susiliejęs vaizdas, jis priklauso nuo objektyvo optinės konstrukcijos ir dažniausiai būna apskritimo formos arba šiek tiek kampuotas. Kaip išgauti norimos formos bokeh? Paprastai susiliejęs (dar vadinamas „išplautas“) fonas būna tiesiog vientisas, norint išgauti taip vadinamus „rutuliukus“ fone turi būti […]

Skaityti daugiau »

Atsibodo įprastas juodas fotoaparatas?

2012 sausio 13 Laurynas Mitrulevičius Komentarų: 0

Visada galima jį nusidažyti rožine splava :) Trys video susilaukę įvairių komentarų…

Skaityti daugiau »

Puodelis – objektyvas, pasidaryk pats!

2012 sausio 06 Laurynas Mitrulevičius Komentarų: 0

Paskutiniu metu labai populiari dovana fotografui Termosinis puodelis – objektyvas. Dabar tokią dovaną gali pasidaryti pats, reikia tik objektyvo, plaktuko…

Skaityti daugiau »